İstanbul’da Adana Mutfağının En İyi Temsilcisi 9 Restoran

Adana sadece aşırı sıcaklar yüzünden garipleşen insan manzaraları ile değil birbirinden leziz yemeklerle dolu mutfağıyla da ünlü bir ilimiz. Adana dendiğinde akla ilk gelen yemek ise hiç şüphesiz kebap! Ama emin olun Adana lezzetleri yalnızca kebapla da sınırlı değil… Peki, bu benzersiz lezzetleri tatmak için illa Adana’ya mı gitmemiz gerek? Elbette hayır, çünkü İstanbul’da, Adana mutfağı konusunda iddialı pek çok restoran bulunuyor. İşte muhteşem Adana yemeklerine doyacağınız 9 restoran!

 

  1. Harbi Adana Ocakbaşı

İstanbul’daki en iyi Adana kebabı yaptığını iddia eden Harbi Adana Ocakbaşı, bu iddiasında hiç de haksız sayılmaz! Ortaköy Yıldız yokuşuna çıkan sokakta yer alan mekânın menüsündeki en popüler iki lezzet Harbi Adana ve Harbi Kaburga. Bunun yanı menüde sıra çöp şiş, kuzu pirzola ve tavuk şiş, Adana şalgamı gibi lezzetler de bulunuyor.

Adres: Ortaköy Mah., Portakal Yokuşu Cad., No:2, Beşiktaş

 

  1. Hamdi Restaurant

Eminönü’nün tarihi restoranlarından biri olan Hamdi de İstanbul’da Adana lezzetlerinin en iyi temsilcilerinden. Muhteşem manzarası ve kaliteli hizmet anlayışı ile konuklarını en iyi şekilde ağırlayan restoranda en lezzetli Adana yemeklerini yemeniz mümkün.

Adres: Rüstem Paşa Mah., Tahmis Cad., Kalçin Sok., No:11, Eminönü

 

  1. Adanalı Şenol Kolcuoğlu

Adana’daki şubeleriyle dikkat çeken Şenol Kolcuoğlu, Adana lezzetlerini bu restoran ile birlikte İstanbul’a taşıyor. İstanbul’daki bu keyifli mekân metrelik Adana kebabıyla bayağı ünlü. Deniz ve ada manzarasına sahip mekânda Adana yemeklerinin tadına varmak istiyorsanız en kısa sürede ziyaret etmenizi öneririz.

Adres: Barbaros Mah., Begonya Sok., No:2C/3, Ataşehir

 

  1. Adana Dostlar Kebapçısı

Ataşehir’de bulunan Adana Dostlar Kebapçısı, zengin menüsü ve menüdeki birbirinden leziz Adana lezzetleri ile konuklarının kalbine dokunuyor. Sık sık kalabalık organizasyonlar için tercih edilen mekânda Adana yemeklerinin en benzersiz örneklerini tatmanız mümkün.

Adres: Barbaros Mah., Halk Cad., No:31, Ataşehir

 

  1. Adana İl Sınırı

İstanbul’da birçok şubesi bulunan ve samimi ortamıyla kebap severlerin vazgeçilmezi haline gelen Adana İl Sınırı da Adana mutfağının en iyilerinden. Kebabın yanında çeşitli mezeler de sunan mekânda siz de özlediğiniz Adana lezzetlerini afiyetle tadabilirsiniz.

Adres: Harbiye Mah., Mim Kemal Öke Cad., No:14, Şişli

 

  1. Yüzevler Kebap

Ülkemizdeki en iyi kebap restoranları arasında gösterilen Yüzevler, Adana’nın meşhur lezzetlerini İstanbul’a taşıyor. Kapalı ve açık bölümleri olan mekânda her mevsim benzersiz Adana lezzetlerini tadabilirsiniz.

Adres: Etiler Mah., No:70, Nispetiye Cad., Beşiktaş

 

  1. Köşebaşı

3 kıta, 7 ülke ve 30 şubeye yayılan kebap restoranı Köşebaşı, Times Dergisi tarafından “İstanbul’daki En İyi Kebap Restoranı” unvanına sahip! Ve bu unvanı da sonuna kadar hakediyor. Mekânda Türk mutfağının en özel lezzetlerini ve kebaplarını tadabileceğiniz gibi meşhur Adana lezzetlerini de en güzel haliyle yiyebiliyorsunuz.

Adres: Harbiye Mah., Bronz Sok., No:5, Maçka- Şişli

 

  1. Adanalı Yusuf Usta

Kendine has şalgam suyu ve meşhur Adana lezzetleri ile İstanbul’da Adana mutfağının en iyi temsilcileri arasında yer alan Adanalı Yusuf Usta, Adana yemeklerini sevenler için son derece ideal. Mekânda özlediğiniz tüm tatları en iyi haliyle tüketmeniz mümkün.

Adres: Cihangir Mah., Ambarlı Dolum Tesisleri Yolu., Avcılar

 

  1. Taşköprü Adana Kebapçısı

Oldukça geniş ve ferah bir mekan olan Taşköprü Adana Kebapçısı, menüsünde birbirinden leziz Adana yemekleri barındırıyor. Siz de kebabın en güzel halini tatmak için Üsküdar’da yer alan bu gurme mekânı deneyebilirsiniz.

Adres: Altunizade Mah., Ordinaryüs Profesör Fahrettin Kerim Gökay Cad., No:70, Üsküdar

Yorum Yap